You Are Here: Home » لژیون آقایان » گزارش عملکرد لژیون آقایان مورخ 96.02.08

گزارش عملکرد لژیون آقایان مورخ 96.02.08

به نام خدا

WP_20150828_013

جلسه این هفته لژیون لیدی جونز آقایان رأس ساعت 8:00 با استادی آقا منوچهر و با دستور جلسه ” هفته راهنما ” در تاریخ 08/02/96  برگزار شد.

خلاصه سخنان استاد:

هفته راهنما را  به همه راهنمایان کنگره 60 تبریک گفته و امیدوارم خیر و برکتش به همه خدمتگزاران کنگره 60 نمود پیدا کند، یکی از دستور جلسات هفته تکریم از کمک راهنماهست ، کمک راهنماهای کنگره  و سایر معلمین در امر آموزش شبیه هستند، اما یک  فرق اساسی با سایر معلمین دارند و  آن نحوه آموزش  و شرایطی است که یک کمک راهنما دارد، تعلیم  و آموزش از ابتدای خلقت انسان وجود داشت و خداوند صفات خودش را در افراد نهاد و ما در مسیر تکامل مان بدنبال به یاد آوری این صفات هستیم.

در کنگره 60 اعتقاد داریم ، اعتیاد یکی از تاریک ترین نقاط زندگی انسان است، و درمان قطعی اعتیاد در کنگره 60 توسط روشی که آقای مهندس پیاده سازی کردند، انجام پذیرفت. در بحث  اعتیاد پزشکان متخصص اعتیاد و دیگری افرادی که خود درگیر بوده اند می توانند صاحب نظر باشند و این افراد در کنگره پس از درمان و طی کردن یک آزمون های سخت به مرحله کمک راهنمایی می رسند ، آقای زرکش حدود 10 سال پیش برای اینکه دوستان را در مساله کمک راهنمای ترغیب کند می گفتند کسی که در کنگره بعنوان کمک راهنما خدمت می کند در درون کنگره است و نه با کنگره واین بدین معنی است که این افراد خدمتی انجام می دهند که جایگاه بسیار رفیعی در زندگی انسان دارد،لذتی که در کمک راهنمایی وجود دارد، بسیار وصف نشدنی است و رها شدن هر رهجو بالاترین لذت برای هر راهنماست . خدمت کمک راهنماها در کنگره 60 رایگان است و برای تمام رهجوها وقت یکسان می گذارند، و تفاوتی بین رهجوهایشان وجود  ندارد.

آقای مهندس یک پیام در هفته کمک راهنما دادند ، معنی اش این بود که کمک راهنما هم باید مواظب جایگاهش باشد و کمک راهنما باید شان و مرتبه بالایش را حفظ کند و همیشه رابطه شاگرد و معلمی را با رهجویش داشته باشد و همه این حرمتها در کنگره 60 جهت تقویت جایگاه کمک راهنمایی در کنگره 60 است.

جایگاه راهنما در کنگره 60 جایگاه رب یا مربی است که جایگاه ویژه و بالایی است و هر راهنما در کنگره 60 مثلث عقل و عشق و ایمان را در درون خودش تشکیل داده و این در حقیقت بند عشقی است که بین او و خداوند ایجاد شده است.

برای افراد بیرون از کنگره ، کاری که کمک راهنما ها انجام می دهند نوعی دیوانگی تلقی می شود، و برایشان عجیب است چگونه فردی از وقت و انرژی اش رایگان می گذرد اما حساب راهنما با عشق همراه است ،پس از مدتی که از خدمت  افراد در کنگره می گذرد فرد خودش را جزئی از کنگره می داند و کنگره مسیر  را برای ما مشخص می کند و کمک راهنمایی این جایگاه را برای فرد معین می کند.و ارزش فرد کمک راهنما در نظام آفرینش بسیار بالاست و من از راهنمای خودم آقای مهدی سلطانی بسیار بسیار قدردانی می کنم.و امیدوارم همیشه قدردان زحمتهای اساتیدمان باشیم.

خلاصه مشارکت دوستان:

صادق : من هم این هفته را تبریک می گویم به همه راهنماهای این لژیون،جایگاه کمک راهنما یکی از لذت بخش ترین جایگاه هایی است که در کنگره 60 وجود دارد، چون ارتباط مستقیم با رهجو دارد و  این ارتباط بدلیل حس خوبی است که جاری است ، در کنگره ارتباط خوبی بین راهنما و رهجود بدلیل همین حس وجود دارد و راهنما چون قبلا مشکلات داشته به خوبی مسایل رهجو را می داند ،  در رهایی من راهنمایم میگفت من از تو خوشحال ترم و من آن زمان نفهمیدم چه می گفت و امروز به این حرف راهنمایم رسیده ام ، و این حس قابل قیمت گذاری نیست ، کمک راهنمایی حسن دیگرش این است که همیشه باید به روز باشی و چندین پله جلو تر از رهجوهایشان است و این برکتی  است که در کنگره وجود دارد.من در ابتدا به استاد راهنمای بزرگمان آقای مهندس  تبریک گفته و بعد به تمامی راهنمایان کنگره 60.

رضا : اتفاقاتی که اینجا افتاده و بر اساس برنامه ریزی هایی ست که آقای مهندس ریخته اند بسیار مهم هستند ، چاقی یکی از مشکلاتی است که امروزه در تمام جوامع وجود دارد و امروز می بینیم روشی که آقای زرکش بوجود آوردند، امروز منبع دانشی است که کمک بسیاری به ما کرده است. وقتی انسان مسوولیتی را می پذیرد باعث رشد انسان خواهد شد .امیدوارم همگی این جایگاه را تجربه کنیم.

میلاد : هفته راهنما را به همه تبریک می گویم، من روزی که کمک راهنمایی قبول شدم راهنمایم به من گفت اگر بفهمی بهترین اتفاق زندگیت  افتاده و من امروز که در جایگاه کمک راهنمایی هستم احساس می کنم همیشه یک حامی نگهبان من است . من در لژیون جونز ، خیلی از آقای مهدی سلطانی انرژی گرفتم.

علی : من هم این هفته را تبریک می گویم، زحمات بسیاری بر گردن این کمک راهنما ها است ، ومن بعد از دو سال وزنم تثبیت شده و آموزش هایی که اینجا گرفتم ، خیلی در مسیر زندگی ام به من کمک کرده.و ما همیشه نیاز به راهنما خواهیم داشت.

حسن : من هم این روز  را به راهنماهای عزیز تبریک می گویم، راهنماها در سرما و گرما  به لژیون می آیند و ما خیلی اوقات نمی توانیم قدردان زحمتهای آن ها باشیم.

محمود : من هم این هفته را تبریک گفته و جا دارد از افرادی که لژیون جونز را تشکیل دادند تشکر کنیم ، خصوصا از آقای زرکش و آقای سلطانی راهنمای خوبم تشکر می کنم.کمک  راهنما منتی بر سر رهجو ندارد و لذتی که راهنما از رهایی رهجویش می گیرد، بعدها توسط رهجو درک می شود.

محمد : من هم این هفته را تبریک می گویم خصوصا به کمک راهنماهای لیدی جونز، امیدوارم بتوانیم قدردان باشیم و برای قدردانی باید با زبان و قلب باشد و سوم در عمل با پاکت. کمک راهنمایی در کنگره 60 ابتدای آموزش است و برای تمام بچه های کنگره 60 واجب است ، اتفاقی که بین رهجو و راهنما می افتد که در هیچ جای دنیا نمی افتد و آن ارتباط حسی است که  بین راهنما و رهجو  است و باعث فرمان برداردی از راهنما خواهد شد.ما در کنگره 60 پس از تعادل به پرورش استاد ، باید برسیم.

علی : ضمن عرض تبریک هفته راهنما  ، به نظر من به هیچ عنوان نمی شود ، جبران محبت های راهنما را مادی فراگرفت، و پاکتی که به راهنما می دهیم بار آموزشی برای ما خواهد داشت.

حسن : من هم این هفته را به آقای مهندس ، همه راهنماهای کنگره و خصوصا لیدی جونز تبریک می گویم ، من در اوایلی که آمده بودم ، فکر می کردم نامه های اوتی، وجه دریافتی ست که به راهنماها می دهند، بعدا فهمیدم اینچنین نیست، و بعدا متوجه شدم، قدرت مطلق حقوق راهنما ها را می دهد، و امید دارم روزی به این جایگاه برسم.

حمید : من هم این هفته را به آقای مهندس ، همه راهنماهای کنگره و لژیون لیدی جونز تبریک می گویم،و برایشان آرزوی سلامتی دارم، مساله مهمی که در رابطه با راهنما ها وجود دارد، بحث اهمیت راهنمایی در مساله تغذیه است که برای کسی قابل قبول نیست، و در لژیون جونز بیشترین زحمت بر دوش ایشان است.

یوسف : من هم این روز را به راهنماهای کنگره و خصوصا آقای صفری تبریک می گویم، من اوایل ورود به  کنگره فکر می کردم، خودم راه را پیدا کردم ولی بعد از مدتی متوجه شدم، نیاز به راهنما خواهم داشت.

علی  : من هم این هفته را به آقای مهندس و همه راهنماهای کنگره تبریک می گویم، و اعتقاد دارم جبران زحمت های راهنما  غیر ممکن است و کمک راهنما شدن یکی از بهترین روش ها برای جبران زحمات راهنماست.

پرویز : ابتدا هفته راهنما را تبریک می گویم به همه راهنما های عزیز. راهنما ورهجو و رهبر هر کدام یک طرف معامله  هستند، و کاری ندارد چه کسی در این تاریکی قدم بر می دارد و فقط نور خودش را منتشر می کند تا رهجو بتواند به درستی و به راحتی سفر کند ، جا دارد مجددا از آقای سلطانی راهنمای خوبم تشکر کنم.

مهدی سلطانی : برای کسی که راهنماست سخت است در ارتباط با هفته راهنما صحبت کند، در کنگره ما یاد گرفتیم که قدردان باشیم،  ما چهار هفته داریم همسفران، مرزبانان و ایجنت، دیده بانان و راهنمایان،. من قبل از ورود به کنگره از همه طلبکار بودم خصوصا از خانواده ام و در اینجا یاد گرفتم قدردان همه کسانی که به من خدمت می کنند باشم چه در داخل و چه در خارج کنگره، پس باید بدانیم هر کسی برای من کاری انجام می دهد وظیفه اش نیست.

من همیشه آدم سرکشی و یاغی بودم و هر کس چیزی می گفت من در جهت مخالف آن حرکت می کردم. ولی راهنمای من  هر چه می گفت نمی توانستم نه بگویم، و نفس راهنما خیلی حق است،  یک باغبان فقط کار در زمان مناسب به گیاه می رسد و راهنما مثل آن باغبانی است که خواسته های انسان را شکوفا می کند،.

راهنمای  سفر اولم مسیر زندگی ام را تغییر دارد و راهنمای درمان سیگارم و همچنین آقای زرکش راهنمای لیدی جونزم سبک زندگی من را تغییر داد و من کاری که می توانم بکنم این است که جا پا جای آنها بگذارم ،من به همه شما توصیه می کنم جایگاه کمک راهنمایی را حتما تجربه کنید چون چیزهایی که اینجا یاد می گیرید قابل قیاس با هیچ چیز نیست و به نظر من در این هفته ما باید از آقای مهندس تشکر کنیم که همچنین سیستمی را پیاده کرده.

 در جایگاه کمک راهنمایی من فرا گرفتم که وظیفه ام این است که باید گره های دیگران را باز کنم و در نتیجه گره های من هم باز شده، و این قانون کائنات است،این فلسفه را من در کنگره فرا گرفتم که باید همواره آموزش بگیرم و خدمت کنم .

جایگاه خدمتی هم فقط در کنگره 60 نیست و پس از دوران  دوره کمک راهنمایی می توان در جاهای دیگر خدمت کرد، جایگاه کمک راهنمایی یعنی من بتوانم به داد افراد دیگر هم برسم، و از همه مهمتر در مسیر ماندن است، درمان من در راهنما شدن کامل شد و درلژیون جونز سبک زندگی ام تغییر کرد،.

ما  در لژیون وادی یازدهم و  چشمه جوشان شدن را فرا می گیریم، مجبوریم به دیگران انرژی بدهیم ، و در خارج از کنگره همینطوری خواهیم شد و به همه امید و انرژی می دهیم و پس از مدتی مجبور خواهی شد خودت در مقابل مشکلات بایستی، و این یکی از بزرگترین برکات کمک راهنمایی است و از همه مهمتر در مسیر بودن است، من باید از رهجویانم جلوتر باشیم و این خدمت کردن،باعث شده من مسیر زندگی ام عوض شده، وقتی الگو شدی نمیتوانی  خودت از مسیر خارج شوی .

من این هفته را به همه کمک راهنماتهای کنگره 60  تبریک می گویم و بدانید  من از همه شما بیشتر در این لژیون لذت می برم.

نویسنده؛ مسافر لیدی جونز حمید ، رهجوی آقای مهدی سلطانی

About The Author

Number of Entries : 291

Comments (1)

© 2012 Powered By jones.ir

Scroll to top