You Are Here: Home » مقاله و دلنوشته و مصاحبه » گفتگو با یکی از رها یافتگان لژیون لیدی جونز از شعبه فردوسی مشهد

گفتگو با یکی از رها یافتگان لژیون لیدی جونز از شعبه فردوسی مشهد

جونز

بنام خدا

جناب آقای حسین جزایری یکی از کمک راهنمایان کنگره 60 در نمایندگی فردوسی مشهد مقدس است که سفر جونز خود را از طریق اینترنتی و تلفنی به انجام رساند، در ادامه نظر شمارا به گفتگویی که با ایشان درباره چگونگی و نحوه این سفر شده است جلب می‌نماییم

لطفاً خودتان را معرفی نمایید در مورد نحوه آشنایی‌تان با کنگره توضیح دهید؟
سلام دوستان حسین هستم مسافر، من از طریق تله‌تکس تلویزیون با کنگره 60 آشنا شدم و در آن تله‌تکس کلمه مسافر برایم جالب بود و به همین دلیل به سایت کنگره رجوع کردم و جرقه آشنایی من با کنگره کلید خورد.
چگونه با لژیون لیدی جونز آشنا شدید و نحوه سفر شما در این لژیون چگونه بود؟
من از طریق سایت کنگره و همچنین دوستانی که با آقای زر کش آشنا بودند با لژیون لیدی جونز آشنا شدم. در ادامه از طریق کسانی که در این لژیون سفرکرده بودند اطلاعاتم را تکمیل کردم و با توجه به خواسته‌ای که داشتم متوجه شدم آقای سلطانی لژیون دارند و با توجه به این امر با ایشان آشنا شدم، ازآن‌پس سفر من در لژیون جونز آغاز شد.
قبل از سفر در لژیون لیدی جونز مشکلات جسمی داشتید؟
بله مشکلاتی داشتم، ازجمله بیماری قلبی، زانودرد، ورم معده و دستگاه گوارش داشتم.
سفر در جونز کمکی به بهبود بیماری شما داشت؟
بله تمام مشکلاتم حل شد البته هنوز هم یک مقدار ازلحاظ قلبی مشکل‌دارم ولی نه به‌صورت گذشته.
نقش آموزش چه کمکی به سفر شما داشت؟
در ابتدای سفر مقالات لژیون لیدی جونز را می‌خواندم و در ادامه آغاز نامه آقای زر کش توجه مرا به خود جلب کرد و آن را مطالعه کردم. به دلیل اینکه لژیون جونز در مشهد نیست و شرایط به‌گونه‌ای بود که می‌بایست از طریق اینترنت سفر خود را ادامه بدهم به همین دلیل باکسانی که در پارک مشهد آشنا شده بودم و آنها هم تمایل به سفر در لژیون لیدی جونز را داشتند صداهای ضبط شده لژیون را گوش می‌دادیم و در پارک برای هم توضیح می‌دادیم و در مورد دستور جلسات باهم صحبت می‌کردیم و از این طریق خود را به‌روز می‌کردیم.
اگر سؤالی برایتان پیش می‌آمد چه‌کاری انجام می‌دادید؟
خب مطمئناً سؤال پیش میامد، سؤالات را از طریق تلفن از راهنمایم می‌پرسیدم و اگر رهایی داشتم و به تهران می‌آمدم، راهنمایم هم خودشان را به آکادمی می‌رساند و جواب سوا لات و مشکلاتی که پیش می‌آمد را برایم می‌گفت.
پس خیلی دوست داشتید که یکی از ره‌جوهای شما رهایی داشته باشد؟
دقیقاً، برای آن لحظه همیشه لحظه‌شماری می‌کردم. چون به تهران می‌آمدم هم آقای مهندس را می‌دیدم هم آقای زر کش ورا  هم راهنمایم را، چون جواب همه سؤالات در آن روز را می‌گرفتم.
پس می‌شود گفت اینترنت در سفرهای شما نقش به سزایی داشته؟
دقیقاً، شما تصور کنید اگر اینترنت نبود نه من با کنگره آشنا می‌شدم و نه می‌توانستم سفر لیدی جونز را انجام بدهم.
آیا سفر جونز مشکلات و سختی‌هایی برای شما داشت؟
بله سختی که داشت، به‌گونه‌ای که سفر لیدی جونز و ویلیام من باهم همزمان بود وزن من در 2 ماه ابتدای سفر ثابت بود و هیچ تغییری نمی‌کرد و در این مدت تنها وعده غذایی من میزان و ثابت شد ولی تا 5 ماه بعد از سفرم از کاهش وزن خبری نبود.
چگونه این مشکل را حل کردید؟
طبق صحبت‌هایی که باراهنمایم انجام دادم متوجه شدم مشکل من از کم‌تحرکی و عدم ورزش کافی است، ولی بعدازاینکه ورزش را در برنامه خود قراردادم به‌تدریج وزن من هم کاهش یافت.
به ورزش اشاره کردید، پس اعتقاددارید ورزش می‌تواند مکمل خوب و تأثیرگذار برای سفر در لژیون لیدی جونز باشد؟
بله همین‌طور است، یکی از تأثیرگذارترین مسئله ها در طول سفر ورزش است، این به من ثابت‌شده است. شاید با تعیین زمان مناسب غذا و جهان‌بینی تغذیه بتوان وزن را کاهش و ثابت نگه داشت ولی نمی‌توان نتیجه مطلوب گرفت و مطمئناً دوباره جای برگشت خوردن وجود دارد.
آیا تنها در موقع سفر ورزش لازم است یا در سفر دوم ورزش را در کنار تغذیه می‌بایست ادامه داد؟
اکنون من در سفر دوم هستم برنامه غذایی من طوری شده که روی خانواده من هم تأثیر گذاشته و خوردن غذا نظم به خصوصی گرفته، این‌طور بگویم نظم من در تغذیه بر روی خانواده من هم تأثیر گذاشته به‌طوری‌که انگار آنها هم‌سفر کرده و یا دارند سفر می‌کنند، پس در همه حال و در هر مقطعی از زمان چه سفر اولی باشی و یا سفر دومی می‌بایست ورزش جزو برنامه هفتگی باشد، یعنی نمی‌توان آن را قطع کرد چون با من عجین شده است.
رشته ورزشی شما چیست؟
والیبال، پیاده‌روی سریع و شنا
در جواب سؤالات قبل به سفر سیگار اشاره کردید، آیا آن سفر هم اینترنتی بوده است؟
بله آن سفر را هم به‌صورت اینترنتی بود و از این بابت از بنیان کنگره 60 تشکر می‌کنم تا راهی را برای ما که راه دور هستیم را فراهم نمود که بتوانیم از امکانات کنگره استفاده کنیم.
از حس خودتان بگویید زمانی که وارد سفر دوم جونز شدید و گل رهایی را از استاد امین گرفتید؟
باور کنید همان حسی را داشتم که در پایان سفر اول و گرفتن گل رهایی از دستان مهندس به من دست داد. یک حس غیرقابل‌توصیف که هیچ‌وقت فراموش نخواهم کرد.
آیا تاکنون سفر در جونز را به کسی پیشنهاد داده‌اید؟
بله به کسانی که احساس می‌کنم خواسته قوی برای این پیشنهاد رادارند.
نتیجه این پیشنهاد‌ها چه بوده است؟
اکنون در مشهد از این طریقی که من سفر کردم 2 نفر وارد سفر دوم شدند و حدود 7 نفر هم در سفر اول هستند که امیدوارم این تعداد روزبه‌روز بیشتر شود.
اعلام سفر می‌فرمایید؟
حسین هستم مسافر لیدی جونز با وزن 90 کیلوگرم وارد لژیون شدم 13 ماه و 7 روزبه راهنمایی جناب آقای مهدی سلطانی سفر کردم و با وزن ثابت 72.5 کیلوگرم وارد سفر دوم شدم، رشته ورزشی والیبال، پیاده‌روی و شنا و اکنون 4 ماه و 3 روز است که وارد سفر دوم شده‌ام.
در انتها چنانچه صحبتی دارید بفرمایید؟
ضمن تشکر از شما به تمام کسانی که می‌خواهند سفر کنند این را میگویم که سفر کردن خواست قوی انگیزه کافی همراه با آموزش، فرمان‌برداری، جهان‌بینی لازم دارد و امیدوارم تمام کسانی که در تهران سفر می‌کنند قدر وجود کنگره را که در نزدیکی محلشان است را بدانند و از این پتانسیل قوی نهایت استفاده را ببرند
 
تهیه مصاحبه : محمد هیبتی، مسافر لیدی جونز ، رهجوی آقای مهدی سلطانی

About The Author

Number of Entries : 291

© 2012 Powered By jones.ir

Scroll to top