You Are Here: Home » دستور جلسات هفتگی لژیون لیدی جونز » گزارش عملکرد لژیون خانم زهره حسینی مورخ ۹۵/۷/۹

گزارش عملکرد لژیون خانم زهره حسینی مورخ ۹۵/۷/۹

به نام امواج عشق که از اوست 

جمعه ,لژیون لیدی جونز سرکار خانم زهره حسینی , در نمایندگی پارک طالقانی با دستور جلسه (ترکیبات مواد غذایی ” پروتئین و چربی ها” ) مورخ ۹۵/۷/۹ را س ساعت ۸:۳۰ آغاز بکار نمود. 

 

425327370_99406_13255329307556597605

 

در ابتدا استاد راجع به دستور جلسه (لژیون مالی)توضیحاتی را بیان نمودند:
ما باید این موضوع را مد نظر داشته باشیم که کمک مالی ما به کنگره در اصل کمک به خودمان است . اگر این مکان نبود ,در حال حاضر این شرایط را نداشتیم ،که بتوانیم از فضای لژیون در کنار هم استفاده کنیم و مسافرانمان حال خوبی داشته و روز به روز  شرایطمان بهتر از پیش شود.

مشارکت:در جهان بینی  مثال استخر راجع به دانایی آمده  است که در  آن  ابعادی داشتیم به نام استخر و آبی که در آن بودو زیادی آن کیفیت و کمی آن کمیت بود . ورود و خروج آب به استخر باعث به وجود آمدن احساس میشد،به این شکل که از ورودی ها آب به درون استخر ریخته  و از خروجی ها خارج میشود. در این سیستم احساس به وجود میاید .مثلا شخص با محبت به دیگران از آنها محبت نیز می بیند  و اینگونه  بین آنها احساس  بوجود می آید.
در رابطه با لژیون مالی این موضوع را همه ی ما میدانیم که خیلی از افراد  در  خارج از ایران میخواهند به کنگره کمک کنند ،اما جناب آقای مهندس راضی به اینکه ما دستمان را جلوی دیگران داراز کنیم نیستند ، در صورتی که آنها با نیت خیر و از صمیم قلب میخواهند این کار را انجام دهند.  باتوجه به مثال استخر:ابعاد استخر میشود خانه ی کنگره 60،پولی که ما در کنگره میریزیم ورودی ها،آنچه جناب مهندس به ما تحویل میدهند خروجی است و بین من و جناب مهندس احساس به وجود میآید و این احساس حرف اول را میزند .من و شما پولی را که میدهیم آن به صورت های معنوی دیگری از طریق کنگره 60 وارد منزل و زندگی من می شود. لقمه نانی که در دهانت میگذاری خدارا شاکر هستی که اعتیاد در خانه ات نیست ،این یعنی احساسی بین من و شما با جناب مهندس که این یک نوع احساس عاطفی است که نمیشود نوشت و تعریف کرد . مانند مثالی که ایشان در کتاب ادموند و هلیا بیان نمودند که بوی گل سرخ را تعریف کن که این موضوع غیر قابل توصیف است.  دستتان نلرزد اگر خواستید به لژیون مالی  کمک نمایید چرا که در اصل به خودتان کمک می کنید . لژیون مالی به کمک ما نیازی ندارد .این موضوع را مد نظر داشته باشید ،انسان اگر بخواهد یک سرش به چشمه و یک سر دیگرش  به دریا متصل شود باید سعادت و سخاوت بخشیدن را داشته باشد. 

استاد: دوستان سعی کنید دست پر به لژیون بیایید و مشارکت نمایید. هرچقدر آماده تر حاضر شوید بهره ی بهتری نیز خواهید برد ،هنگامی که مشارکت مینمایید من نیز از صحبتهای شما استفاده خواهم کردو تجربیات شما برای دوستانتان وحتی برای خود راهنما هم مفید خواهد بود پس سعی کنید در لژیون مشارکت داشته باشید .

توصیه:

۱_ هنگامی که از سایت بازدید و مطالب را مطالعه مینماید  با گذاشتن نظر از خودتان اثری  بگذارید و حضورتان را اعلام نمایید . زیرا اینگونه شخصی که این خدمت را انجام میدهد حداقل متوجه میشود که مطالب را مطالعه نموده اید.  درست است افراد خدمتگزار  در اصل به وظیفه یشان عمل میکنند ،اما شما هم وظیفه  دارید تا با گذاشتن رد پا از آنها تشکر کنید .

۲_مراقب باشید خدای نکرده به واسطه ی اندام وسلامتی که در لژیون به دست می آورید باعث نشود نسبت به مسافرتان یا اطرافیانتان یک احساس خود بزرگ بینی پیدا کنید .اگر به شما میگوییم یک سر و گردن بالاتر راه بروید، به این معنا نیست که بخواهید خود را به کسی نشان داده و خودنمایی کنید .بلکه به این معنا است  که خود را دست کم نگیرید .ماچیزهایی را که لایق آن باشیم کسب میکنیم ،اگر شرایط خوب برای شخصی به وجود می آید ،اما نمیتواند آن را حفظ کند یعنی اینکه لیاقت آن را نداشته است .ماباید بتوانیم شرایط خوب را حفظ نماییم.

سوال : در ورزش کردن حتما باید تعرق داشته باشیم تا وزن کم کنیم؟ اگر تعرق نداشته  و آب مصرف کنیم ‘ ایجاد مشکل نمیکند؟ و دیگر آنکه به دلیل عدم تعرق است که با وجود ورزش کردن و درست غذا خوردن باز هم کاهش وزن ندارم؟

استاد: باید دربدن چربی وجود داشته باشد تا آن را بسوزانیم ,حال آنکه شما اضافه وزنی ندارید .دیگر آنکه بدن از دو طریق سموم را دفع میکند :
۱_ از طریق تعرق .
۲_ ازطریق ادرار .
در بدن هر عضوی که قوی تر باشد سریع تر آن کار را برعهده میگیرد .بعضی ها از طریق پوست و عده ای از طریق مثانه سموم را دفع میکنند. نوشیدن آب مشکلی ندارد, اگر شما کشش به سمت آب دارید قطعا بدنتان نیاز به آن دارد .هنگامی که بدن در حالت تعادل است خود ،آب را طلب میکند ،اما شخصی که در تعادل نیست هنگام ضعف سریع به سراغ غذا میرود ،زیرا حس هایش بهم ریخته است . هر گاه خارج از وعده تان احساس گرسنگی داشتید ‘در این مواقع ابتدا آب بخورید اگر شرایطتان خوب شد متوجه میشوید که حس تان راجع به گرسنگی درست نیست. یکی از بهترین روش های پاک سازی بدن مصرف آب است. شما اگر زمان ورزشتان را اضافه کنید قطعا لاغر میشوید .مثلا یک ساعت ورزش میکنید و ۲ لیتر آب میخورید ،اگر ورزشتان را ۲ ساعت کنید قطعا لاغر میشوید ،زیرا بدن شما به این برنامه عادت کرده است. به همین دلیل است ما در روش DST در هر پله یک لقمه از غذایتان کم میکنیم تا بدن از عادت مثلا ۱۲لقمه خارج شده و ۱۱ لقمه شود….. شخصی که وزنش پایین نمی آید باید علت را پیدا کند ،آیا اندازه ی لقمه هایش کم وزیاد میشود ،اگر یک روز میان وعده میخورید و روز دیگر نه آن روزی که نمیخورید در وزنتان تاثیر میگذارد.در سی دی شعبده بازی  نیزجناب مهندس میفرمایند شما باید بدن خود را بشناسید .

سوال :به علت کم خونی پزشک قرص برایم تجویز کرده است ,آیا مجاز به مصرف آن در سفر هستم ؟

پاسخ:هر دارویی را  که پزشک تجویز میکند مصرف کنید .در لژیون جونز  سعی داریم از طریق مصرف مواد طبیعی مشکلاتمان را حل نمایم ،سعی کنید در کنار داروهای پزشک مواد طبیعی را نیز مصرف نماید.

سوال: در این هفته ی اخیر  به علت سرما خوردگی دچار ضعف شده و گریز داشتم،اما در این پله با وجود گریز هایم کاهش وزن داشته ام علت چیست؟

استاد : وزن همان لحظه بالا نمیرود, بعضی خوراکی ها مقطعی وزن را پایین میبرند .بعضی مواد غذایی باید مراحلی را طی کنند تا تبدیل به چربی شوند مانند :شیرینی که در نهایت تبدیل به چربی میشود .اینکه شما میگویید بیمار بوده و کاهش وزن هم داشته اید, امری طبیعی است. به هر حال بعد از رهایی وزن بالانس پیدا میکند،شما باید هوشیارانه عمل کنید .

استاد راجع به انتخابات مرزبانی توضیحاتی دادند: از دوستانتان حمایت نمایید .سعی کنید بر اساس صلاحیت ،مسئولیت پذیری وکارآمدی عمل سالم انجام داده و رای دهید .

مطمئن باشید اگر در برنامه ای کاندید شدید ،هنگامی که زمان آن رسیده باشد و جای شما در آن جایگاه باشد ،یقینا انتخاب میشوید . اصلا نگران نباشید, زیرا سیستم زمانی که شما را بخواهد صدایتان میکند، دیگر آنکه زمانی که خواسته داشته باشید و برای آن تلاش کنید به آن خواهید رسید.

سخنان استاد راجع به دستور جلسه ی لیدی جونز:
مواد غذایی نیاز بدن است و هر شخصی بر اساس سن ،شرایط بدنی ،فرم جسمی و بیماری هایش مواد غذایی برایش اولویت بندی میشود.مثلا به افراد مسن  گفته میشود گوشت ،چربی و ..کمتر استفاده کنند وحتی بعضی مواد غذایی برایشان منع میشود.
پروتئین و چربی ها برای بدن نیاز است ،ما فکر میکنیم چون چاق هستیم چربی و شیرینی جات بد است. تمامی مواد غذایی مفید و لازم می باشند  و نحوه ی استفاده ی ما نشان میدهد چیزی خوب یا بد است.
ما نمیتوانیم بگوئیم فقط انواع گوشت قرمز،سفید و ماهی جزء پروتئین ها است.ما پروتئینی را انتخاب میکنیم که در درجه اول مورد نیاز بدن ما باشد و بعد سالم تر و بهتر باشد( چربی را انتخاب میکنیم که سالم تر و بهتر باشد)
در لژیون لیدی جونز میگوییم وقتی میخواهید کره استفاده کنید کره ی خوب و ارگانیک استفاده نموده و روغن حیوانی را جایگزین روغن های مضر کنید. چربی موجود در چهار مغز از نوع چربی های اشباع است که نقش مهمی در لاغری ما دارد . میتوانید از دنبه  آب شده ‘ البته به میزان بسیار کم’ برای سرخ کردن مواد غذایی استفاده نمایید. 
راه های برطرف کردن بوی نامطبوع دنبه :۱-میتوان بعد از آب کردن دنبه مقداری شیر به آن اضافه کنید تا بوی آن گرفته شود.
۲-یک عدد پیاز را به همراه دنبه چرخ کرده و بعد از آب شدن، آن را از صافی عبور داده و روغن خالصی بدست می آید .یا یک عدد پیاز را چهار قاچ کرده داخل دنبه درحال ذوب قرار میدهیم و بعد از آب شدن پیاز را خارج کرده و روغن را استفاده میکنیم.

سوال:آیا استفاده از ماکروویو در جونز مجاز است؟

پاسخ: یک سری روش ها بهتر است استفاده نشود ،سعی کنید روش پختتان را سالم انجام دهید. طبق طبقه بندی بهترین روش طبخ  غذا به  ترتیب کبابی, آبپز و در نهایت سرخ کردن است. 

توصیه: سعی کنید از گوشت قرمز کمتر و از پروتئین های گیاهی  ، گوشت پرندگانی چون بوقلمون، بلدرچین، مرغ ارگانیک و ماهی بیشتر استفاده نمایید. حبوباتی مثل لوبیا،ماش ، نخود ،لوبیا چیتی را در برنامه هایتان بگنجانید زیرا  هم نیاز بدن به پروتئین را تامین کرده و هم مفید است.

سوال:آیا میتوانیم در طول سفر از آش حبوبات استفاده کنیم ؟

پاسخ:سعی کنید غذاها را ساده درست کنید تا بتوانید طعم مواد غذایی داخل آن را احساس نمایید.

توصیه:برنج را به همراه موادی چون عدس،لوبیا،……بپزید تا حجم کمتری از غذایتان برنج باشد .

 

“در ادامه مسافر خانم فاطمه راجع به علت و منشا بوی نا مطبوع دهان مطالب را عنوان نمودند که در پست بعدی ارائه میگردد. “

 

 

دستور جلسه هفته آینده: از نشریات کنگره و آغازنامه آقای زرکش چگونه استفاده می کنید?

تکلیف جلسه آینده لژیون : نوشتن سی دی جهان معنوی 

 

تهیه و تایپ گزارش: مسافر لیدی جونز حمیده 

ثبت و ویرایش گزارش: مسافر لیدی جونز مینا 

About The Author

Number of Entries : 749

Comments (1)

© 2012 Powered By jones.ir

Scroll to top