You Are Here: Home » لژیون آقایان » گزارش عملکرد لژیون آقای مهدی سلطانی در تاریخ 95.11.08

گزارش عملکرد لژیون آقای مهدی سلطانی در تاریخ 95.11.08

به نام خدا

j-951108

جلسه این هفته لژیون لیدی جونز آقایان (لژیون مهدی سلطانی) راس ساعت 8:00 با استادی آقای محسن و با دستور جلسه؛ وادی ششم و تاثیر روی من در تاریخ 08/11/95 برگزار شد.

خلاصه سخنان استاد:
هوای بسیار خوبی است و باران بسیار خوبی در حال باریدن است.
دستور جلسه امروز ما به اجرای فرمان عقل در زمینه تغذیه است. وادی ششم راجع تقابل بین عقل و نفس صحبت می کند و مثال شهروجودی را دارد که بسیار مثال زیبایی است.
چیزی که عنوان می شود این است تمام سلول های عقل و نفس و … همه ساکنین این شهروجودی هستند و عقل هم فرمانروای قلعه است و دستور صادر می کند. نکته ای که برای ما اهمیت دارد این است که چرا عقل فرمان درست را صادر نمی کند؟
در امر تغذیه و امورات دیگر و در هر شرایط دیگری عقل فرماندهی را از دست داده و به حاشیه رفته است. دستور می دهد ولی کسی این دستورات را اجراء نمی کند.
در زمینه تغذیه هم این شرایط وجود دارد. عقل در مقابل نافرمانی عکس العمل نشان می دهد ولی برای من ندای عقل در مسئله تغذیه اصلاً وجود نداشت.
من برای کمر درد خودم به لژیون جونز آمدم تا درمان چاقی را انجام بدهم، و هیچ حس بدی نسبت به پرخوری نداشتم. و دلیل اصلی هم این بود که در زمینه تغذیه هیچ گونه دانایی نداشتم.
حجم معده من سه برابر معده یک فرد سالم بود، و این حجم خالی معده همیشه آلارم گرسنگی می داد و من هم بصورت مداوم مواد غذایی را می رساندم به طوری که اصلاً گرسنگی را حس نمی کردم.
بعد از مواد مخدر، استفاده از غذای نامناسب بیشترین تخریب را در جهان دارد.
اما چگونه می توانیم به فرمان عقل برسیم و زمانی که از عقل فرامینی صادر شد چگونه می توانیم به آن فرامین عمل کنیم؟
برای اینکه فرمان های درستی از عقل صادر شود ما نیاز به دانایی داریم. باید در لژیون باشیم و این دانایی را کسب کنیم. و در سفر دوم هم باید این فرایند ادامه پیدا کند.
جستجوگر بودن باعث می شود در این مسیر بهتر حرکت کنیم و دانایی خود را افزایش بدهیم.
هیچ سفری بدن هزینه نیست حالا این سفر، سفر جونز باشد یا سفر پاریس باشد ما باید هزینه آن را پرداخت کنیم. با آمدن به لزیون جونز کار تمام نمی شود. هزینه ما در سفر جونز ورزش است و تحمل سختی هایی که در این مسیر وجود دارد مثل گرسنگی و …
از کجا می توانیم متوجه بشویم به فرمان عقل رسیده ایم یا نه؟
جایی که بتوانیم درست انتخاب کنیم. از ورزش لذت ببریم و به تناسب اندام برسیم. زمانی که سه نوع غذا در اختیار ما بد یکی را انتخاب کنیم.

خلاصه مشارکت دوستان:
مهدی سلطانی:
تمام هدف ما همین رسیدن به فرمان عقل است. اگر در زندگی به فرمان عقل برسیم همه جا برای ما تبدیل به بهشت می شود و این در تما ابعاد زنددگی ما صادق است.
رسیدن به فرمان عقل مستلزم هزینه است مثل جنگ است. حکومتی می رود و حکومت دیگری به جای آن می آید. اگر بخواهیم حکومت را به قبل برگردانیم باید جنگ کنیم.
اما این جنگ درونی ما به این صورت است که باید ساختار جدیدی را بوجود بیاوریم نه اینکه ساختار قبلی را از بین ببریم. ساختار قوی را بوجود می آوریم که ساختار منفی زورش به این ساختار مثبت نرسد.
آخر سفر این نیست که وسوسه نباشد یا نیروی منفی در درون ما از بین رفته باشد، اینطور است که ساختار جدید اینقدر قوی شده که ساختار منفی فرصت عرض اندام پیدا نمی کند.
باید راجع این صحبت کنیم که در چه جاهایی فرمان عقل را از دست داده ایم و در چه جاهایی فرمان عقل را بدست آورده ایم و برای نزدیک شدن به فرمان عقل چه کرده ایم.
بدست آوردن فرمان عقل از کارهای کوچک شروع می شود. نخوردن پفک است، قدم های کوچک است. از اینجا شروع می شود تا برسیم به فرمان هایی در سطح وسیع تر.
مرتضی:
فرمان عقل از دست انسان خارج می شود و تاریکی غلبه می کند.
برای من اینطور است که هر زمانی سی دی گوش می دهم یا آموزشی را گرفتم خوب بودم ولی گاهی فراموش می کنم و به ساختارهای منفی قدرت می دهم.
اگر نور بیاید تاریکی می رود، درمان در نشریات است و باید به آن وصل باشیم.
تاریکی قدرتمند است، کسی بخواهد در کار ضدارزشی هم جلو برود باید تفکر کند تا گیر نکند، در کارهای ارزشی داشتن تفکر همراه با دانایی بسیار اهمیت دارد.
یوسف:
عقل وجود دارد ولی استفاده نمی شود. در سفری که انجام می دهیم یاد می گیریم از عقل خودمان استفاده کنیم.
اگر عاشق سفر باشیم و تلاش کنیم آموزش می گیریم و به نتیجه می رسیم و حال خوش را تجربه می کنیم.
حمید:
تیتر وادی ششم بسیار سنگین است مطلبی پر محتوایی دارد ولی برای رسیدن به همه این ها باید از کارهای کوچک شروع کنیم.
از سر موقع غذا خوردن، زود خوابیدن و … شروع می شود و ادامه دارد. اگر من در سفر هستم و فیزیک من دچار تغییرنشده است به این معنی است که من به فرمان عقل نزدیک نشده ام.
عقل انسان با حس و نفس او در ارتباط است. و هر کسی در یک مسئله ضدارزشی قرار دارد یعنی حس او در آن زمینه آلوده است پس عقل او هم نمی تواند به کار بی افتد مگر اینکه فرمانبرداری کند تا از ضدارزش خارج شود و حس او تزکیه و پالایش بشود تا بتواند از قدرت عقل خودش بهره بگیرد.
محمد:
هر کاری انجام بشود و بعد از انجام انسان از انجام آن کار احساس پشیمانی کند این معنی را می دهد که آن عمل فرمان عقل نیست.
فرمان عقل در زمینه تغذیه به این صورت است که قبل از خوردن غذا به اندازه و ترکیب آن دقت کنیم.
گاهی هم نفس غلبه می کند که باید تمرین کنیم و خودمان  را قوی کنیم تا مغلوب نشویم.
باید از ابتدای کار دانایی را کسب کنیم تا تصمیم اشتباه نگریم و عمل اشتباه انجام ندهیم. اگر دانایی بوجود بیاید مراحل سفر را درست طی خواهیم کرد.
ابراهیم:
گاهی مطلبی را عنوان می کنیم و می رسیم به یک برداشت تازه. وادی ششم فرآیند بهره گیری از عقل است که در مسیر ارزش ها می توانیم از عقل بهره بیشتری ببریم و عکس این هم صادق است. هر چقدر بتوانیم بهره گیری از فرمان عقل را بالا ببریم به حال بهتری می رسیم.
امیر:
در مورد تغذیه در درون ما جنگ عقل و نفس همیشه وجود دارد و این دانایی ما است که در این جنگ تصمیم می گیرد که از عقل پیروی کند یا از نفس پیروی کند.
عقل به انداره نیروی منفی زور نمی زند ولی نیروی منفی زور می زند و با تصویر سازی ها و … سعی می کند تصمیم عقل را به سمت خودش متمایل کند.
اینجا بحث دانایی و تشخیص ماهیت خواسته ها مطرح می شود. در سفر اول بهترین انتخاب فرمانبرداری است و این فرمانبرداری در ابتدای مسیر است که ما را به سمت فرمان عقل هدایت می کند.
زمانی که از شرایط نرمال خارج می شویم میان وعده را نمی خوریم یا می گوییم امشب را ولش کن، از فردا رعایت می کنم و … من در عروسی پسرم در خام خواری بودم و رعایت کردم چون این را می دانستم اگر امشب را بگویم ولش کن از مسیر خارج می شوم، فرمانبرداری کردم و نتیجه گرفتم.
این همان تزکیه و پالایش است که ذره ذره اتفاق می افتد و دانایی ما را ذره ذره شکل می دهد.
استارت های اولیه بسیار مشکل است در ورزش هم همین است. از ابتدای کار شاید نتوانیم سه روز ورزش کنیم. ولی در طول هفته باید ورزش را انجام بدهیم. اگر کارها درست انجام بشود به فرمان عقل هم می رسیم.
مهدی سلطانی:
همه چیز از کم شروع می شود. در ابتدا هم که آمدیم در لژیون جونز تعدا کم بود و شرایط هم مثل امروز مهیا نبود ولی با حداقل ها کار را در هر شرایطی که بود انجام دادیم، هوا بد بود، نمایشگاه در محل ورزش ما برپا بود و … در هر شرایطی ادامه دادیم.
اگر هوا بارانی بود نباید ورزش ما تعطیل بشود. اگر سنگ بارید هم باید ورزش را انجام بدهیم.. از ابتدا هم نمی توانیم خیلی خوب انجام بدهیم، مثل فرمان عقل است باید کم کم انجام بدهیم. بهانه نیاوریم، حداقل ها را انجام بدهیم تا به تعادل برسیم.
حسن:
باید اختیار امورات زندگی خودمان را به دست بگیریم، در غیر اینصورت گرفتار بیماری، چاقی و … می شویم.
افرادی که امروز بیمار هستند و در بیمارستان ها و داروخانه ها در تردد هستند یک روزی می توانستند در جهت بهبود وضعیت سلامتی خود تلاش کنند ولی تلاش نکردند.
با استفاده از روش دی اس تی می توانیم از خیلی از مشکلات در آینده جلوگیری کنیم.

نویسنده؛ مسافر لیدی جونز بهنام (نمایندگی اراک)، رهجوی آقای مهدی سلطانی

About The Author

Number of Entries : 291

© 2012 Powered By jones.ir

Scroll to top