You Are Here: Home » لژیون آقایان » گزارش عملکرد لژیون آقایان در تاریخ 95.12.06

گزارش عملکرد لژیون آقایان در تاریخ 95.12.06

به نام خدا

j951206

جلسه این هفته لژیون لیدی جونز آقایان رأس ساعت 8:00 با استادی آقای رضا قلی پور و با دستور جلسه؛ جهان‌بینی و فرق نگاه درزمینه تغذیه در تاریخ 06/12/95 برگزار شد.
خلاصه سخنان استاد:
اگر انسان در جسم خودش دچار کمبود درزمینه ویتامین‌ها است این به دلیل نوع نگاهی است که هستی دارد. خداوند هم فرموده است که من کل هستی را به خاطر انسان خلق کرده‌ام.
همه این‌ها برای من آفریده‌شده است ولی من هم باید بدانم که از نعمات الهی چگونه استفاده کنم در غیر این صورت من به خودم آسیب می‌زنم. کاری که من قبل از ورود به لژیون جونز انجام دادم این بود ولی از مان ورود به لژیون با کسب دانایی درزمینه تغذیه دانایی لازم به وجود آمد و در کنار این دانایی من هم تجربه کردم و هرزمانی که از مواد غذایی استفاده کردم سعی کردم راجع به اثرات آن در جسم خود تجربه کنم و دانایی خود را در این زمینه بالا ببرم.
این به این صورت اتفاق افتاده که من اگر خواستم یک سیب را بخورم به آن نگاه کردم و تفکر کرده‌ام که این سیب چه فرآیندی را در هستی طی کرده و چه تغییرات و تبدیلاتی در آن رخ‌داده است تا به دست من رسیده است. یا مواد دیگر هم به همین صورت است. اگر تفکرات است که می‌تواند نگاه ما را متفاوت کند و تبدیل بشویم به انسانی که شکرگزار است.
اگر قدر بدانیم خداوند به نعمات ما اضافه خواهد کرد.
وقتی‌که من غذا را درست نمی‌جوم و روی این موضوع تفکر لازم را ندارم پس از فواید آن بهره‌مندنمی‌شوم. شکر نعمت این است که من باحوصله غذا را میل کنم تا بهره کافی را ببرم؛و این موضوع است که می‌تواند شادابی را در انسان به وجود بیاورد.
کسی که درست تغذیه می‌کند این فرد در بهشت قرار می‌گیرد و در صورت تغذیه غیرسالم این فرد می‌رود در جهنم قرار می‌گیرد.
باید تغذیه در زمان مشخص‌شده انجام بشود و در تنوع آن‌هم تفکر لازم انجام بشود تا غذای موردنیاز و مواد موردنیاز به میزان موردنیاز در اختیار جسم قرار بگیرد و پازل تکمیل بشود.
این‌ها مواردی است که در مورد جسم باید رعایت بشود و البته ما وظایف دیگری هم داریم که باید در بهبود شرایط محیط‌زیست هم کوشا باشیم. در سال حداقل یک درخت بکاریم و تا حد ممکن از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنیم تا محیط‌زیست و هوای سالم‌تری داشته باشیم و از تخریب بکاهیم.
خلاصه مشارکت دوستان:
حسن:
اگر غذا را به چشم دارو نگاه کنیم این می‌شود چیزی که سروقت است و باید در ساعت مشخص‌شده استفاده بشود، میزان آن‌هم بسیار اهمیت پیدا می‌کند و نوع آن‌هم بسته به شرایط هر فردی تغییر می‌کند و این‌ها همه بایستی در مورد دارو رعایت بشود و در تغذیه هم می‌شوداین‌ها را مدنظر قرارداد.
بدن برای بازسازی خودش یک نیازهایی دارد که باید تأمین بشود و یک مصالحی را می‌خواهد باید در اختیار جسم قرار بدهیم.
گاهی من از ماشین خودم خوب مراقبت می‌کنم ولی از جسم خودم مراقبت نمی‌کنم. این کار غلط است بلکه باید کاملاً مراقب جسم خود باشیم و به نیازهای جسم واقف باشیم.
میلاد:
از زمانی که کاهش وزن داشتم خیلی از اطرافیان می‌پرسندچه‌کاری کرده‌ای و من هم سعی می‌کنم تا حد ممکن توضیح بدهم که شش وعده‌غذا بخورند یا میزان را رعایت کنند و … ولی این‌ها موفق نمی‌شوند.
این‌ها نشان می‌دهد که موضوع جهان‌بینی است و من اگر بخواهم کاهش داشته باشم و این کاهش ثابت بماند این نیاز به جهان‌بینی دارد.
نباید همیشه سیر باشیم و باید قبل از سیر شدن از سر سفره کنار برویم این نیاز به جهان‌بینی دارد.
در روش‌های دیگر ما کاهش راداریم شاید خیلی سریع‌تر و به میزان بیشتری از چیزی که ما در لژیون جونز به آن می‌رسیم. ولی این‌ها ماندگار نیست چون فرق نگاهی که بایستی به وجود بیاید اتفاق نمی‌افتد.
وقتی باورهای ما تغییر می‌کند این باعث می‌شود ما بتوانیم یک غذاهایی را نخوریم و بتوانیم از برخی مسائل جلوگیری کنیم. لاغر بشویم و لاغر بمانیم.
اگر در لژیون جونز به دنبال تغذیه سالم باشیم و نگاهی که به مواد غذایی داریم نگاه سلامت باشد به‌تناسب‌اندام هم می‌رسیم. چون اینجا هدف اصلی سلامتی است و در این هدف تناسب‌اندام هم وجود دارد.
مهدی:
وقتی هشت صبح جمعه در لژیون حضور پیدا می‌کنم و به دنبال کسب دانایی و آموزش هستم این یعنی تغییر نگاهی که به وجود آمده و من تبدیل به یک مسافر شده‌ام.
اگر وعده‌غذایی دیر بشود من وعده را نمی‌خورم چون راهنما گفته است. این یعنی تغییری که در من نسبت به سفر اتفاق افتاده است.
محمد:
قبلاً ریزه‌خواری زیادی داشتم ولی با آموزش و تغییر نگاه توانستم این را درست کنم و در اطرافیان خود هم اثرگذار باشم.
برای رسیدن به تعادل لازم باید از برخی چیزهایی که دوست داریم بگذریم و به نیازهای اصلی خودمان فکر کنیم تا تغییرات ماندگار باشد.
این‌ها با جهان‌بینی به وجودمی‌آید و البته باید این را هم در نظر بگیریم که این جهان‌بینی با آموزش و تفکر و تجربه به دست می‌آید و باید به‌صورت مستمر و تکرار باشد. هرروز چیز جدیدی یاد بگیریم و به‌طرف جلو درحرکت باشیم.
مهدی:
تعریف جهان‌بینی چیزی است که ادراک و احساس و دریافت می‌کنیم و این در درون و برون ما است؛و موضوعی است که مربوط می‌شود به صور پنهان. هر ماده غذایی هم صور پنهان دارد و فقط آن چیزی نیست که ما در آشکار آن می‌بینیم. حس ما و نوع تهیه آن برای ما بسیار مهم است.
مرتضی:
خیلی از اوقات می‌آییم و صورت‌مسئله را پاک می‌کنیم. مثلاً می‌خواهیم با قرص مسئله را حل کنیم ولی کاری که انجام می‌دهیم پاک کردن صورت‌مسئله است نه حل آن.
کاهش وزن به‌سختی به دست می‌آید ولی به‌آسانی از دست می‌رود، برای نگه‌داشتن آن باید مسئله را درست حل کنیم تا راه به عقب نداشته باشد و یکی از موارد بسیار مهم در حل این مسئله تغییر در نوع نگاه ما درزمینه تغذیه است.
محمود:
یک‌چیزی که برای من بسیار خوب بوده این است که در سیستم درمان کنگره 60 همیشه مقصر خود ما هستیم و راه‌حل هم در درون خود ماست و تغییراتی که در اعمال ما انجام می‌شود.
من آمدم و نوشابه و شیرینی‌ها را قطع کردم یعنی از چیزی که دوست داشتم گذشتم و به چیزی بهتر و جدید رسیدم. این تغییر در ابتدا در جهان‌بینی من بود و بعد از انجام باعث بالا رفتن اعتمادبه‌نفس در من شد.
محسن:
من به دلیل مشکل کمردرد آمدم به لژیون جونز تا وزن کم کنم ولی دیدم اینجا یک حساب‌وکتابی حاکم است. همان‌طوری که پول را جمع می‌کنیم اینجا هم سلامتی را جمع می‌کنیم.
با ورزش و یک تغذیه درست و اصولی خیلی از هزینه‌های درمانی کاهش می‌یابد و این در صورتی اتفاق می‌افتد که ما درزمینه تغذیه از خوشمزه محور بودن برویم به سمت سلامت‌محور بودن.
یعنی به‌جای مزه غذا برای ما سلامتی غذا مهم باشد. این جهان‌بینیمی‌خواهد و این موضوع است که در همه موارد حاکم است و می‌تواند برخی لذت‌ها را کنترل کند.
در ورزش هم این راداریم یکجایی است که این ورزش این‌قدر لذت می‌دهد که ما ورزش را افزایش می‌دهیم ولی چون نمی‌توانیم به آن میزان ورزش را ادامه بدهیم در ادامه با افزایش وزن روبرو می‌شویم. برای همین مهم است که این‌ها را کاملاً کنترل کنیم.
صادق صفری:
برای کاهش وزن ما روش‌های زیادی داریم که نتیجه هم می‌دهند ولی هدف باید چیز دیگری باشد. اگر هدف سلامتی باشد نتیجه مطلوب به وجودمی‌آید.
برای رسیدن به‌سلامتی ما فقط یک‌راه داریم و آن‌هم تغییر در سبک زندگی است. تغییر در سبک زندگی نیاز به جهان‌بینی دارد. جهان‌بینی است که درمان را به وجودمی‌آورد.
اگر ورزش نمی‌کردیم باید ورزش اضافه بشود. باید به تغذیه خودمان اهمیت بدهیم تا به‌سلامتی برسیم. کسب دانایی است که کار را به نتیجه می‌رساند.
یازده ماه سفر می‌کنیم ولی این فرآیند دانایی نباید متوقف بشود بلکه بایستی ادامه پیدا کند. یکجاهایی است که از برخی مسائل لذت نمی‌بریم. مثلاً ورزش سخت است ولی اگر استقامت داشته باشیم به‌جایی می‌رسیم که لذت می‌بریم. باید برای رسیدن به تغییرات تلاش کنیم و دانایی را افزایش بدهیم تا پایه‌های مستحکم بشوند.

نویسنده؛ مسافر لیدی جونز بهنام (نمایندگی اراک)، رهجوی آقای مهدی سلطانی

About The Author

Number of Entries : 291

© 2012 Powered By jones.ir

Scroll to top