You Are Here: Home » لژیون خانم ها » گزارش عملكرد لژيون ليدي جونز خانم ناهيد فوادي 96/06/03

گزارش عملكرد لژيون ليدي جونز خانم ناهيد فوادي 96/06/03

به نام قدرت مطلق الله

لژیون با استادی : خانم ناهید فوادی ، با دستور جلسه : مثلث احتراق ( نقش ورزشهای هوازی و موثر در کاهش وزن ) ، در روز جمعه مورخ ۹۶/۶/۳ راس ساعت ۸/۵ صبح در پارک طالقانی آغاز به کار نمود .

rt3b5m4d5s7hn0r8anh

خلاصه سخنان استاد :

زمانی که میخواهیم لاغر شویم و به سلامتی جسم و روح و روان برسیم ، دو چیز ذهنمان را درگیر می کند . اولی تغذیه و دومی ورزش و تحرک جسم . تغذیه شاه و ورزش وزیر شطرنج در بازی کم کردن وزن هستند . اگر یکی نباشد صفحه شطرنج کامل نیست و بازی مفهومی ندارد . ما در کم خوردن ممکن است به جایی برسیم که دیگر نشود مواد غذایی را کم تر کنیم و نمیشود انسان قطع تغذیه شود . ورزش کردن عامل مهم چربی سوزی در بدنمان است . بدون ورزش هرگز چربیهای اضافه ای که در بدنمان انباشته شده اند آب نخواهند شد و نمی سوزند مگر اینکه دچار بیماری سختی بشویم . باید بدانید که پیاده روی کردن ورزش نیست ، برای چربی سوزی باید ضربان قلب بالا برود . برای مثال در ورزش اروبیک آن لحظه ای که بدن دچار درد و لرزش شده و احساس میکنیم که وای دیگه نمیتونم ، دقیقا همانجاست که چربی سوزی در حال انجام است و اگر ما از حرکت بایستیم تمام زحماتمان به هدر میرود و کار متوقف میشود . اما اگر به تلاشمان ادامه دهیم و از حرکت نایستیم چون بدن به سوخت و اکسیژن بیشتری نیاز پیدا می کند ، اتوماتیک وار از چربیهای انباشته در بدنمان استفاده میکند و آنها را می سوزاند . احتراقی که در بدنمان صورت می گیرد در اثر ورزش کردن و سوختن چربیهاست . ما باید به اندازه مواد غذایی که مصرف می کنیم حتما تحرک هم داشته باشیم . باید تغذیه و تحرک و سوخت و ساز بدنمان با هم تعادل داشته باشند . این را هم بدانید که تغذیه ورزشی ، تغذیه خاصی است . برای مثال غذای یک کوهنورد بادام ، خرما ، شیره انگور ، نون و پنیر و خیار است ، نه املت چرب ، کوکو سبزی ، سالاد الویه یا قرمه سبزی پر از روغن . کسی که اضافه وزن ندارد و ورزش می کند باید تغذیه درستی داشته باشد در غیر اینصورت دچار عضله سوزی خواهد شد . ورزش درمان پوکی استخوان است و باعث می شود که این بیماری متوقف شود و بیشتر نشود .

هرچیزی که می خورید باید بسوزانید . تنها راه سوزاندن ورزش کردن است . ما در جونز یاد گرفتیم که به اندازه بخوریم و بسوزانیم و این قشنگ ترین راه است . اما با یکبار ورزش کردن سوخت و ساز صورت نمی گیرد . باید این کاراستمرار داشته باشد . هر کاری که استمرار داشته باشد نقطه تحمل را بالا می برد . آن موقع است که به هدفمان می رسیم . همه ما بی اندازه خوردیم و چاق شدیم و سلامتی خود را به خطر انداختیم . حالا کم کم و تدریجی غذای خود را کم کردیم و با ورزش کردن وزنمان را پایین آوردیم . ما باید مانند کره زمین که برای نگهداریش خیلی چیزها را رعایت می کنیم ، اکوسیستم بدنمان را که آن هم مانند یک کره کوچک است رعایت کنیم . همانطور که در زمین سیل ، زلزله و خیلی وقایع دیگر اتفاق میافتد و باعث خرابی می شود، همانگونه در بدن ما هم می تواند اتفاقات وحشتناکی رخ بدهد .

پس همانطور كه ما انسانها با قانون شكني باعث تخريب محيط زيست ميشويم اين تخريب ها دقيقيا در جسم و روان ما تاثير گذاشته و باعث بروز مشكلات و بيماريهاي جسمي و حتي روحي ميشود انشالله كه بتوانيم با مراقبت از محل زندگي شاهد سلامتي خود و جامعه مان باشيم .

در انتها استاد فرمودند:

می دانید به چه مقدار پروتئین نیاز داریم؟

میزان نیاز پروتئین در رشته های ورزشی و حتی در میان اشخاصی که اهل ورزش نیستند متفاوت است. حد معمول مصرف پرتئین برای برقراری تندرستی و در شرایط معمولی حدود ۰/۹۳ تا ۱ گرم بر حسب کیلوگرم وزن بدن است. یعنی شخصی با وزن ۵۵ کیلوگرم روزانه حدوداً به ۵۰ تا ۵۵ گرم پروتئین نیاز دارد.

ورزشکاران نخبه که از لحاظ تغذیه در وضعیت خوبی هستند و نیز ورزشکاران استقامتی می توانند از مقادیر بالایی پروتئین تا حد ۱/۵ تا ۲ گرم  در هر کیلوگرم وزن بدن استفاده کنند.

تحقیقات علمی نشان داده مصرف بیش تر از ۲ گرم به ازای هر کیلو گرم وزن بدن در روز تأثیری در افزایش حجم عضله نداشته و میزان اضافی در بافت به صورت چربی ذخیره می شود.

در انتها جلسه با دعای کنگره به پایان رسید .

دستور جلسه هفته آینده : وادی چهاردهم و تاثیر آن روی من
سی دی هفته : خدا
دبیر : مسافر ریحانه

About The Author

Number of Entries : 749

© 2012 Powered By jones.ir

Scroll to top