You Are Here: Home » لژیون خانم ها » گزارش عملكرد لژيون ليدي جونز خانم ناهيد فوادي 96/05/27

گزارش عملكرد لژيون ليدي جونز خانم ناهيد فوادي 96/05/27

به نام قدرت مطلق الله

لژیون با استادی : خانم ناهید فوادی ، با دستور جلسه : تغذیه و تاثیر آن بر روی سیستم اعصاب مرکزی و سیستم پاداش ، در روز جمعه مورخ ۹۶/۵/۲۷ راس ساعت ۸/۵ صبح در پارک طالقانی آغاز به کار نمود .

rt3b5m4d5s7hn0r8anh

خلاصه سخنان استاد :

در سیستم ایکس بدن ما غده های درون ریز و برون ریز و خیلی مسائل پیچیده دیگری است که در این میان دوپامین وجود دارد که بسیار جالب توجه می باشد . زمانی که ما از انجام کاری لذت می بریم و احساس خوشحالی می کنیم به خاطر ترشع دوپامین در مغز ماست .در واقع ترشع دوپامین در مغز و بوجود آمدن حس خوشحالی پاداش ما است . دوپامین ماده بسیار حساسی است که باعث احساس سرخوشی و حس رضایت در ما می شود . زمانی که این حس را داریم باید بدانیم این ماده در مغزمان ترشع شده است . وقتی که خاطرات و احساسها و اتفاقات در ما بوسیله ترشع دوپامین بوجود می آیند ، خیلی پر رنگ تر و قوی تر ضبط و نگهداری می شوند . حالا به خاطر اینکه پر رنگ تر هستند ممکن است این خاطرات تا آخر عمر باقی بمانند . ما قبلا مدام میخوردیم و کیف می کردیم و از خوردنمان لذت فراوانی می بردیم و این خاطرات شیرین چون با لذت بود و دوپامین در مغزمان ترشع می شد ، بسیار پر رنگ بودند . هروقت به یاد آن لذتها می افتادیم آنقدر قوی بودند که هوس آن خوراکیها را می کردیم و دلمان می خواست ، به حدی که بی اختیار به سراغشان می رفتیم و شروع به خوردن میکردیم . چه بسا که باز هم لذت دوچندان می بردیم . خیلی ها ۶ ماهه می روند و کلی وزن کم می کنند . اما چون سیستم پاداشی که در مغزشان عمل میکند و آن لذت هایی که آنجا حک شده است از بین نرفته ، با بیاد آوردن آن خاطرات دوپامینی که در مغزشان وجود دارد ، مدام درگیر میشوند تا جایی که دوباره شروع به زیاد خوری میکنند و دوباره حتی به  اضافه وزن بیشتری از قبل دچار خواهند شد .

ما در کنگره آموخته ایم که صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاریست . اما این را هم می دانیم که صفت گذشته را باید کم کم تغییر داد و با سقوط آزاد هرگز موفق نمیشویم . ما با وزن کم کردنمان و لذتی که از آن بردیم و دوپامین در مغزمان آزاد شد ، توانستیم از آن لذت مثبت خاطره ای خوش برای خود بسازیم و آن را جایگزین لذتهای گذشته از خوردن زیاد کنیم . باید این نکته را متذکر شوم که برای مغز و سیستم پاداش آن هیچ فرقی نمیکند که انسان از چه چیز لذت ببرد . ممکن است این لذت بردن از دزدی از غیبت از دروغگویی یا از پر خوری یا هر کار ضد ارزش دیگری باشد یا از کارهای مثبت ، در هر دو حالت دوپامین ترشع میشود و فرد پاداشش را می گیرد و لذت فراوانی نصیب او خواهد شد . انسان می تواند کم کم این اعمال خوب و بد را با هم جابجا کند . درست مانند کاری که ما در لژیون جونز انجام دادیم . ما یک قاشق یک قاشق و تدریجی غذایمان را کم کردیم ، و به جایی رسیدیم که وقتی میدیدیم غذای ما چقدر کم شده است و وزنمان دارد پایین می آید حس خوب و لذتبخشی به ما دست می داد و آنموقع بود که دوپامین در مغزمان ترشع می شد و اینجا بود که توانستیم کار درست را جایگذین ضد ارزشها بکنیم و از انجام آن لذت ببریم و پاداش بگیریم . حالا کمتر از خوردنهای زیادمان یادی میکنیم ، و اگر هم زمانی یاد آن اعمالمان بیافتیم به عنوان تنبیه می باشد نه لذت پس هرگز سعی نمیکنیم که دوباره آن را تکرار کنیم . و این همان اتفاق زیبایی است که در لژیون جونز با آموزشهای آن برای ما افتاده است . حالا دیگر بجای یاد آوری پرخوریهایمان ورزش کردن برای ما پر رنگ شده است و زمانی که میبینیم چقدر لاغر و سبک شده ایم احساس خوبی به ما دست می دهد و همین جاست که پاداشمان را می گیریم . ما یک انسان دو بعدی هستیم و حسهایی داریم که حس ظاهری ما هستند . ما از آن حسها استفاده می کنیم و با اطرافمان ارتباط برقرار می کنیم . در اثر این ارتباط ها حسهای خوب یا بد می گیریم . ما میدانیم که روی سیستم انسان دو بعدی چهار مقوله عقل، عشق ، ایمان و خمر وجود دارد . هر کدام از اینهابه تنهایی جالب نیست و باید در کنار هم باشند و ما باید هر چهار مورد را با هم رعایت کنیم و از هر چهار تا در زندگیمان استفاده کنیم . عقل تنها بدون عشق و یا عشق تنها بدون عقل هرگز راهی به جایی نمیبرند. ایمان تنها نیز کافی نیست و نیاز به عقل و عشق هم هست . و در کنار این سه مورد خمر ماست . اگر خمر هم درست نباشد آنها نمیتوانند به تنهایی عمل کنند ، چرا که برای مثال ترشع نشدن یکسری هرمونهایی که در بدن هستند ممکن است باعث افسردگی در انسان شود و یا اگر سیستم ایکس درست کار نکند ممکن است انسان از حالت تعادل خارج شود . برای مثال کمبود ویتامین D که از خورشید میگیریم میتواند مارا دچار افسردگی و بی حالی کند .

باید این را بدانید که احساسهای ما زودگذر هستند . هم خوشیها و هم ناراحتی های ما همه و همه زود گذر هستند . هیچ چیزی پایدار و همیشگی نیست . همه حسها گذرا و لحظه ایست .

باید متوجه باشید که حسهای مختلف در انسان مانند خشم ، غم ، شادی و… بسیار طبیعی است و حتی نباید جلوی خشم را بگیریم . و نباید برای ما عجیب باشد که گاهی غمگین و یا گاهی دچار خشم و عصبانیت میشویم . بیوشیمی ما در حسهایی که در ما بوجود می آید دخیل است . ضد ارزشها و منفی و مثبت ها باعث ترشع دوپامین در بدن ما می شوند . رابطه تنگاتنگی بین ترشع بیوشیمی بدن و تغذیه ما وجود دارد . باید آگاهیهای خود و قوه تشخیصمان را بالا ببریم . مانند حالا که فهمیده ایم پر خوری کاری بیهوده و ضد ارزش است .

ما واقعا خداوند بزرگ را شکر می کنیم . از میان تمام نعمتهای فراوانی که خداوند برای ما آفریده است مقدار بسیار اندکی را میدانیم که بسیار کوچک و ناچیز است . باز هم شکر شکر .

در انتها استاد فرمودند :

 آیا میوه ای را می شناسید که به تنهایی یک غذای کامل باشد ؟ بله عناب .

فواید میوه عناب چیست؟
۱- کاهش دهنده حرارت بدن
۲- شستشودهنده سلولهای مغزی
۳- کاهش دهنده چربی خون
۴- مقوی برای مغز
۵- مانع پیری پوست

ودر انتها لژیون با دعای کنگره به پایان رسید.
دستور جلسه هفته آینده : مثلث احتراق ( نقش ورزشهای هوازی و موثر در کاهش وزن )
سی دی هفته : پیشگامان
دبیر : مسافر ریحانه

About The Author

Number of Entries : 749

© 2012 Powered By jones.ir

Scroll to top