You Are Here: Home » لژیون آقایان » وعده های غذایی

وعده های غذایی

لژیون جونز روز چهارشنبه مورخ 30/6/90 ساعت 19:00 با استادی جناب آقای علیرضا زرکش و آقای فرهاد حاجیان پور  در شعبه آکادمی آغاز به کار نمود که خلاصه ای از آن را به نظر شما عزیزان میرسانم :

ما در طول روز 6 وعده غذایی داریم و اصلاً این وعده ها کم نمی باشد ما به میوه به عنوان یک وعده غذایی نگاه می کنیم یا حداقل یک میان وعده و باید هر چیزی را که در طول روز می خواهیم بخوریم همه را جمع کرده و در وعده های غذایی خودمان مصرف کنیم ، و این موضوع که انسان سر ساعت خاصی غذا را بخورد فوق العاده مهم میباشد . اگر برایمان مسئله ای مهم باشد باید خودمان را ملزم به انجام آن کار کنیم تا بتوانیم به نتیجه برسیم ، و هر غذایی را که می خوریم با لذت و آرامش بخوریم چون وقتی انسان با لذت غذایی را می خود خود بخود آن حرص و طمع نسبت به آن غذا از بین می رود و مطلب مهمتر اینکه همه چیز می توانیم بخوریم ما در این روش منع غذایی نداریم ولی هر چیزی را به حد نیاز بدنمان مصرف می کنیم نه اینکه یک ماده غذایی را بیشتر بخوریم و یکی دیگر را اصلاً نخوریم .

ما برای انجام هر کاری باید یک اطلاعاتی در مورد آن کار داشته باشیم و مطالعاتی را در آن زمینه انجام بدهیم وگرنه اگر کاری را بدون مطالعه و از روی ناآگاهی انجام دهیم مطمئناً آن کار با شکست مواجه می شود و هیچ سود و فایده ای برای ما نخواهد داشت . اگر ما می خواهیم بفهمیم کاری را درست انجام داده ایم یا نه باید به حس بعد از انجام آن عمل نگاه کنیم آیا ببینیم بعد انجام آن عمل حس خوبی داریم یا نه ، در مسئله غذا هم همینطور است به وسیله حس پشت سر غذا خوردن می توانیم بفهمیم کار ما درست بوده است یا نه نباید آن غذا را می خوردیم .

ما در کنگره صحبت از سالم زندگی کردن و درست زندگی کردن می کنیم . یکی از لذت بخش ترین کارهایی که انسان می تواند انجام دهد غذا خوردن است ، چون آزاد است و هیچ منعی هم ندارد ولی آیا ما به این فکر کرده ایم چقدر ما به غذا احترام می گذاریم ، با چه حسی غذا می خوریم ، اصلاً برای چی غذا می خوریم و …. .

در درجه اول لذت بردن از غذا مهم است نه سیر شدن از آن ، تمام افرادی که چاق هستند و اضافه وزن دارند از غذا خوردن لذت نمی برند بلکه از زیاد خوردن و پرخوری لذت می برند . باید به یک دید دیگر به غذا نگاه کنیم و مکانیزم های جدیدی را یاد بگیریم و مهمتر به آن عمل کنیم و اکثر مسائلی که در قبل ما در مورد غذا استفاده می کردیم بخاطر یکسری از باورهای اشتباه ما می باشد باید باورهای جدید را جایگزین آن ها کنیم .

انسان یا کاری را شروع نمی کند یا اگر شروع کرد باید تا آخر آن پیش برود تا به نتیجه برسد . و اینکه در مسیر انجام عمل از تجربیات دیگران استفاده کند و از تجربیات آن ها را در موقع خودش استفاده کند . ما بهای هر کاری را باید بپردازیم و بهای این روش سر سفره غذا پرداخت می شود . آن موقع است که باید از اطلاعات و آگاهی های خودمان استفاده کنیم  و اجرا کنیم.

About The Author

Number of Entries : 55

© 2012 Powered By jones.ir

Scroll to top