You Are Here: Home » مقاله و دلنوشته و مصاحبه » وادی نهم و تاثیر آن روی من

وادی نهم و تاثیر آن روی من

بنام خدا

1395-7-09


وقتی نیرویی از کم شروع شود و به درجه ی بالا و بالاتری برسد، نقطه تحمل پیدا می کند
همه چیز از درون انسان شکل میگیرد. انسان به گونه ای خلق شده است که همه چیز در درون خویش دارد. و هيچ وابستگی به اطرافیانش ندارد. اما باید این نیروها را شناسایی کرده و سپس برای هر چه بهتر زندگی کردن آنها را به کار ببندد.
یکی از بالقوه ترین نیرویی که در اختیار انسان قرار دارد.
نیروی نقطه تحمل است. با این نیرو انسان میتواند به اوج خود برسد. و با همین نیرو میتواند رو به زوال برود. پس باید بيانديشيم که با این نیرو چطور برخورد نموده و از آن پیروی کنیم تا بتوانیم به درک واقعی اوج رفتن. و رهایی برسیم.

در حل کردن مسئله چاقی، ما در ابتدا باید فرامین را در نظر بگیریم. و ببینیم که فرامین ، ما را به چه سویی هدایت می کنند.
فرامین میگویند دروغ نگو،  دزدی نکن، رشوه نخور، غیبت نکن، گمان بد مبر، دخالت در امور شخصی دیگران نکن،  کم فروشی نکن، نزول نگیر،…….. و در نهایت خمر استفاده نکن. و کلو واشربو و لا تسرفو….
در این جا شاید سوال پیش بیاید. که دروغ گفتن و دزدی کردن و غیره، چه ربطی به حل مسئله چاقی دارد.
لازم است که بدانیم هر شخصی که از تعادل طبیعی خارج است.، قدر مسلم از فرامین تبعيت نکرده.
بله،،، یکی از معما های بزرگ و پیچیده ای که توسط این وادی حل شده است،  اینست که ما همیشه سعی بر دروغ گفتن به خود داشتیم.
شاید بارها برایمان پیش آمده که لقمه ای در دهان خود گذاردیم و آنرا جزو لقمه محسوب ننمودیم،
یا شاید گاها پیش آمده که غذایی پر حجم و پر کالری خوردیم و در دل خود گفتیم که فردا بیشتر ورزش میکنم. تا این غذا را بسوزانم. اما فردا صبح هیچ خبر از ورزش نبوده. و به تنبلی تمام گذراندیم. و مثالهایی از این قبیل که روزمره با آن دست و پنجه نرم می کنیم
پس باید بدانیم که تاکنون از این قبیل دروغ ها به خودمان زیاد زدیم. و لازم است که بدانیم از این پس اگر به خود دروغ بگوییم. خسارات جبران ناپذیری به خود زدیم.
در مقوله ی دیگر فرمان میگوید دزدی نکن، شاید برای مان سوال باشد. که ما تاکنون دزدی نکردیم. و این مسئله هیچ ربطی به ما ندارد و از این مسئله بگذریم.
اما دقيقا نقطه ی تفکر این جا است که ما باید بدانیم. که از خود بسیار دزدی کردیم. و این نوع دزدی از بدترین دزدیهاست.
کسی که شب و روز به فکر ریزه خواری کردن است. او در واقع از خود دزدی میکند،  و یا به نوعی ریزه خواری کردن نوعی دزدیست.
بزرگی ميگفت که. دزدی کردن فقط از دیوار مردم بالا رفتن نیست. حد و حریم خود را اگر نشناسیم و از مرز تعادل بگذریم قطعا این کار دزدی محسوب شده و ما را به جهنمی که خود ساخته ايم سوق خواهد داد
فرمان در جایی دیگر میگوید،  خیانت نکن. و در خط و مشی لژیون لیدی جونز شاید دارای کاربرد آنچنان عمیقی به نظر نیاید. اما باید دانست که. همین امر در به جریان انداختن انسان به سوی اهداف عالیه بسیار مهم است.
شاید بپرسید که ما چه خیانتی کردیم. که چنین تاوانی باید بپردازیم. اما در همین سوال مسئله ی مهمی نهفته است،
ما تاکنون برای حس ذائقه ی خود به تمام اعضای بدنمان خیانت کرده ايم. درست مثل پدر و مادری که فرزندان زیادی دارند و در بین فرزندان فقط یک فرزند را دوست دارند. و فقط به آن فرزند توجه مینمایند.
ما اگر وجود انسان را همانند یک خانواده در نظر بگیریم. و خودمان را سرپرست و یا پدر و مادر خانواده بيانگاريم. و اجزای بدن را فرزندان خود بدانیم. میبینم که فقط کام خود را دوست داریم. و بقیه ی اعضای بدن برایمان مهم نیستند.
و فقط دهان و کاممان را مورد توجه و عنایت قرار می دهیم. و آنرا همیشه شیرین و خوشمزه نگاه میداریم. و به آن انواع و اقسام شیرینی ها و شکلات و غیره میدهیم. در حالیکه برای بقیه ای اجزای بدن بسیار تحریک پذیر، و مضر میباشد
بله. ما بقیه ی اجزای بدن را به خاطر یک لحظه لذت بردن حس چشایی مان میفروشیم و به آنان خیانت میکنیم…
البته همانطور که میدانید ما نميتوانيم به یک باره از این ضد ارزشها فاصله بگیریم. و این کار مستلزم تکرار منظم موضوع، پارامتر زمان را دارد،  و باید با حوصله و تحمل باید از این ضد ارزشها دوری نماییم
تکرار کنیم و هر روز به این تکرار اصرار بورزیم تا ظرفیت خود را در زمینه تغذیه بالا و بالاتر ببریم. و از سد رنج ها و سختی ها عبور کنیم.
و در این راستا دانایی خود را ارتقاء بخشیم.
در ضمن لازم است که بدانیم هرگز با نادانان سخن نگوییم، تا از اهداف خود غافل نشویم. و خود را به خداوند دانا بسپاریم. چون قطعا جلودار واقعی اوست که راه را برایمان نمایان می نماید.


نویسنده، حسن ؛لژیون،  لیدی جونز ، راهنما،  مهدی سلطانی
منبع : وبلاگ پارک  طالقانی

About The Author

Number of Entries : 291

© 2012 Powered By jones.ir

Scroll to top