You Are Here: Home » ورزش و تحرک » ورزش و نقش آن در دستیابی به‌تناسب اندام

ورزش و نقش آن در دستیابی به‌تناسب اندام

به نام خدا  

jones013

ورزش و نقش آن در دستیابی به‌تناسب اندام (جهان‌بینی ورزشی )
ورزش مانند یک تکانه است برای هوشیاری مسافران لیدی جونز و مهم‌ترین بخش سفر جونز برای تناسب‌اندام. بدون ورزش مسافران جونز به درک آگاهی سفر پی نخواهند برد همچنان در چنگال اهریمن بیماری چاقی گرفتار هستند. این تکانه فرصت بیداری را به مسافر می‌دهد تا به خود بیاید بتواند به سفر خود نظم ببخشد.

این عمل در سفر برای من رخ‌داده است و باعث گردیده تا بتوانم به هدفم نزدیک‌تر شوم. من به مدت یک سال به لژیون جونز می‌آمدم و نکات نظم (حجم و زمان) خوردن غذا را تا حدی رعایت  می‌کردم اما هیچ‌وقت وزن کم نمی‌کردم تا به توصیه شدید استاد سلطانی ورزش را در سفر گنجاندم. با یک انرژی بسیار پایین و ناامیدی شروع به ورزش کردم. در روزهای نخست می‌دویدم و پایلوت شکم و پهلو را انجام می‌دادم و برای من بسیار طاقت‌فرسا شده بود و روزبه‌روز یاس و ناامیدی بیشتر می‌شد که روزی استادم به من گفت: فقط ورزش کافی نیست باید نظم حجم, ساعت غذا خوردن را هم در برنامه زندگی خود بگنجانی. با خود فکر کردم من که این‌همه ورزش می‌کنم چرا به خاطر یک‌لحظه لذت پرخوری تمام زحمات ورزش خودم را باطل کنم و از بین ببرم!

  قلم و کاغذ را برداشتم ومبدا سفر خودم را نمایان ساختم به استاد نشان دادم و توانستم این طلسم چندین و چندساله را بشکنم وبر یاس و ناامیدی غلبه کنم و به‌تناسب اندام نسبی برسم و من امروز اعلام می‌کنم موفقیت خودم را اول درایت و هوش و ذکاوت استادم و بعدازآن ورزش میدانم؛ اما درکنگره 60 بیشتر راجع به صور پنهان صحبت می‌شود که گفتن تجارب بنده از دیدگاه صور پنهان خالی از لطف نیست. نمی‌دانم چه اتفاقی در درون من رخ‌داده امروز حس زیبایی نسبت به جهان پیرامون خودم دارم حس می‌کنم که زندگی پر از لذت‌های بی‌شمار هست و درک آن بسیار جذاب و قابل‌لمس برای من بوده تازه متوجه شدم که عاشق زندگی خود هستم متوجه شدم که عاشق همسر و فرزندم هستم؛ برای زندگی کردن انگیزه و هدف‌دارم.

شاید خیلی‌ها تفسیرهای زیادی بکنند مانند این‌که بگویند خط خمر بالا رفته یا بقول روانشناسان سیستم پاداش پاپاورین ترشح خوبی دارد یا بقول علما انرژی مثبت و سازنده‌ای دارم مهم‌تر از همه اینکه برای زندگی کردن هدفمند شدم و باانگیزه زندگی می‌کنم. من روزانه تقریبت 3 ساعت ورزش می‌کنم و به این شیوه عادت کرده‌ام طوری که صبح‌ها از ساعت 6:30 الی 7:30 در پارک پلیس با چند تن از دوستان ایروبیک کار می‌کنم و بعدازظهرها از ساعت 19 الی 21 در باشگاه پاورلیفتینگ ورزش می‌کنم، روزهای سه‌شنبه به استخر برای آب‌درمانی و ورزش شنا می‌روم.
بقول یکی از همکاران روانشناس من که می‌گفت این حالت یعنی بیماری افسردگی مزمن که اصولاً تا آخر عمر به همراه بیمار می‌ماند برای شما درمان شده است. اکنون من کاری به این حرف‌ها ندارم فقط این را می‌دانم که با خود آشتی کردم و عاشق خودم هستم، عشق به زندگی دارم، عشق به تفکر کردن. من اکنون به‌جایی رسیدم که حتی از نیروهای تخریبی و نیروهای بازدارنده و اضداد که برای آموزش و یا تنبیه و یا تکامل و یا بالا بردن نقطه تحمل و هر حالت دیگر پیش روی من می‌آیند صمیمانه استقبال کرده عاشقانه آن‌ها را در آغوش بگیرم. این تکانه باعث گردیده که از من انسانی دیگر ساخته شود و این‌یک حس تولدی دوباره است و یا حتی یک فرصتی دیگر…
نویسنده: حسن مسافر لژیون لیدی جونز
راهنما :آقای مهدی سلطانی

About The Author

Number of Entries : 291

Comments (1)

© 2012 Powered By jones.ir

Scroll to top