You Are Here: Home » مقاله و دلنوشته و مصاحبه » معادله عملکرد

معادله عملکرد

به نام خدا

del-neveshte

شاید در اولین نگاه در این دستور جلسه با خود فکر کنیم که چطور باید عملکرد خویش را تغییر دهیم. این کار بسیار سخت و طاقت فرسا است. و مانند همیشه منجر به شکست خواهد شد. اما نتیجتاً در خواهیم یافت که تغییرات انسان بدون مرز بوده. و میتوان به راحتی به موقعیتهای بالا و بالاتر برسد.
تمام تغییرات فردایمان از عملکرد امروز ماست. این امر مهم باید به گونه ای صورت پذیرد. که اختلال در نظام عادات سابق ما بصورت ذره ذره و پاورچين پاورچين انجام شود. و کم کم برای مسافر اختلاف سطح و اختلاف پتانسیل ایجاد گشته تا تغییرات به شکل کاملا واضح پدیدار گشته و ایشان را به ادامه ی تلاش ترغیب نماید.
اولین چیزی که  آن را در طول مدت سفر باید بدانیم اینست که تغییرات باید به صورت تدریجی و یا آرام آرام اتفاق میافتد. و هيچ گاه نمیتوان انتظار داشت که صبح از خواب بیدار شویم. و یکدفعه خود را خوش اندام و صحیح و سلامت ببینیم.
ما باید آرام آرام به تلاش خود در زمینه ی تغذیه صحیح و اصولی ادامه دهیم. و آرام آرام از شر چربیهای مزاحم خلاصی یابیم.
مثلا شخصی را در نظر بگیریم با وزن صد و بیست کیلوگرم  که میخواهد یک ورزشکار شود. او باید در روزهای اول خود  به مدت پایین و در لحظات بسیار کم، مثلا به مدت سه دقیقه پیاده روی به ورزش کردن بپردازد. و اگر در روزهای نخست ورزش را بصورت حرفه ای انجام دهد. نه تنها به خود آسیب میزند. بلکه باعث افت انرژی شده. و با بقول مربیان با سابقه ی ورزشی ورزش زده، خواهد شد. و برای همیشه از ورزش کردن بپرهیزد. و همینطور تغذیه.
تغذیه هم به این شکل می باشد. ما اختلاف سطح را باید در درونمان ایجاد کنیم تا با تغییرات اندک سطح دریافت انرژی مان بالا و بالاتر رفته، تا به سوی موفقیت رهنمون گردیم.
به طور مثال، جویدن صحیح غذا را اگر از همان ابتدا بخواهیم سخت بگیریم. و با رنج و مشقت و یا با بی حوصلگی آنرا انجام دهیم، قطعاً یک جایی از این کار به ستوه آمده. و باعث میشود که خود را از این کار یعنی جویدن غذا سر باز نهیم. و کم کم از سفر کردن در لژیون لیدی جونز دلزده و سرد شویم،  و این کار باعث دور شدن از لژیون شود.

همیشه باید بدانیم که، تغییرات اندک ما را به خواسته های بزرگ میرساند. یعنی در واقع در هر پله اگر یک کیلوگرم وزن کم نماییم. این تغییر کوچک. به صورت قطره قطره جمع میشود و یک روزی فرا خواهد رسید که به تناسب اندام خواهیم رسید.
پس بنابراين اگر در سفر لیدی جونز در هر پله حتی اگر نیم کیلوگرم وزن کم میکنید باید از این تغییر جایگاه لذت برده و مسرور باشیم. و این را باید بدانیم همین اندک تغییرات باعث موفقیت میشود.
نکته ی بعدی که از جایگاه بسیار مهم میباشد آنکه با تغییرات خود باید نسبت به دانایی و جهانبینی خود ارتقاء سطح یابیم. یعنی اینکه در هر پله باید سطح آگاهی خود را در امر تغذیه بالا برده و در تغذیه ی خود تغییر اساسی بوجود آوریم، به طور مثال عادات و خلق و خوی خود را در امر تغذیه باید تغییر دهیم و به صورت اصولی، یک عادت جدید و یا یک ساختار جدید را پدید آوریم.

یک مسافر لیدی جونز باید به دانایی و آگاهی کامل برسد. تا بتواند رفتارهای گذشته ی خود را در امر تغذیه تغییر دهد. این امر باعث افزایش سطح انرژی شده. و اکنون که میداند برای چه در امر تغذیه ای رفتار خود را عوض نموده. پس با شوق و ذوق فراوان به این سفر ادامه داده و باعث رسیدن به رهایی و موفقیت خواهد رسید .

نویسنده. حسن ،لژیون،  لیدی جونز ، راهنما،  مهدی سلطانی
منبع :پارک،  طالقانی

About The Author

Number of Entries : 291

© 2012 Powered By jones.ir

Scroll to top