You Are Here: Home » تحقیق های تغذیه ای توسط اعضای لژیون لیدی جونز » فایده ها و ویتامین های موجود در سیب

فایده ها و ویتامین های موجود در سیب

فایده ها و ویتامین های موجود در سیب

خواص درماني يك ميوه بهشتي‌ ، سیب: محققان دريافته‌اند پوست سيب در برابر حداقل سه نوع سلول سرطاني انساني شامل سرطان‌هاي سينه، كولون و كبد اثر محافظتي دارد.

سيب يكي از مهم‌ترين منابع تركيبات فنليك محسوب مي‌شود. ميانگين محتواي فنليك يك سيب بين 110‌تا 347 ميلي گرم درهر 100 گرم سيب تازه است.
اين ميوه همچنين سرشار از تركيبات مفيد ديگري به نام فلاونوئيدهاست.

به گفته‌ محققان بخش عمده اثر ضدسرطاني و ضدبيماري در سيب به تركيبات مفيد موجود در پوست آن مربوط مي‌شود و بر اين اساس سيب را بايد به عنوان يك منبع غني مواد مغذي و آنتي‌اكسيدان‌ها در نظر گرفت.

خوردن يك سيب در روز شما را از رفتن نزد پزشك بي‌نياز مي‌ كند.

سيب همچنين داراي ويتامين‌هاي C، A،B1، B2، B3 پروتئين، كليسم، فسفر و آهن است.البته اين را بدانيد كه ويتامين‌هاي موجود در سيب بيشتر در پوست سيب و زير پوست آن قرار دارد، بنابراين اگر شما مي‌توانيد پوست سيب را هضم كنيد، بهتر است كه آن را با پوست ميل كنيد و اگر مي‌خواهيد پوست آن را بكنيد بهتر است كه سيب را خيلي نازك پوست بگيريد.

سيب از ميوه‌هايي است كه فوايد بسياري دارد يك ميوه قليايي است كه بدن را تميز مي‌كند و آب اضافي بدن را خارج مي‌سازد. سيب را مي‌توان براي برطرف كردن اسهال به كار برد. البته كساني كه ناراحتي‌هاي معده و روده دارند بهتر است كه اين ميوه را به صورت پخته مصرف كنند.

سیب سرشار از ویتامین‌ها، تانن، مواد معدنی و فیبر (سلولز گیاهی) می‌باشد. ترکیبات شیمیایی موجود در میوه‌ی سیب بر حسب نژادهای گوناگون آن متفاوت است.

از جمله فواید سیب در طب سنتی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

سیب در حفظ طراوت و شادابی پوست موثر است

با استفاده از سیب می‌توان ناراحتی‌های شایعی مانند خشکی پوست، ترک خوردگی پوست، رنگ پریدگی و بسیاری از بیماری‌های پوستی  طولانی و مزمن را از بین برد یا نشانه‌های آن‌ها را کاهش داد.

لازم به ذکر است که این قابلیت سیب به دلیل وجود ریبوفلاوین (ویتامین B2، ویتامین C   و( A ، مواد معدنی مانند آهن، منیزیم، کلسیم  و پتاسیم می‌باشد.

سیب فشارخون را منظم می‌کند

خوردن سیب و حتی بو کردن سیب، باعث کاهش فشار خون  می‌شود. بررسی انجام شده توسط دانشگاه ییل (YALE) نشان داد که تنها یک بار بو کشیدن سیب، فشارخون بیماران را پایین می‌آورد.

سیب برای دندان‌ها و لثه‌ها مفید است

اسیدهای موجود در سیب، هنگام جویدن باکتری‌های دهان  را از بین برده و دندان‌ها و لثه‌ها را تمیز می‌کنند. جویدن یک سیب مانند این است که از یک مسواک طبیعی استفاده کنیم. مطالعات نشان می‌دهند که سیب قادر است ذرات غذایی باقی مانده در پشت دندان‌ها و لثه‌ها را پاک کرده و فساد دندان و بیماری‌های لثه را از شما دور سازد. حتی کسانی که در گذشته از بیماری‌های لثه رنج برده‌اند، خواهند توانست از فواید ناشی از غنی بودن سیب از ویتامینC بهره‌مند شوند.

مواد مغذی موجود در سیب باعث تقویت ساختار دندان‌ها می‌گردد. مینای دندان را محکم‌تر می‌سازد و از جرم گرفتن دندان‌ها پیشگیری می‌کند.

اسیدهای موجود در سیب، اثر ضدالتهاب و باکتری‌کش بر دندان‌ها و لثه دارند. پژوهش‌های علمی نشان داده است که یک ربع ساعت پس از خوردن آهسته‌ی یک عدد سیب‌ترش حدود ۹۰ درصد و بعد از یک ساعت تقریباً تمامی ذرات میکروبی موجود در دهان از بین می‌روند.

جویدن سیب، عضلات فک را قوی‌تر می‌سازد. آب سیب تازه بدون هر مکملی به دلیل اثرات ضد التهاب مواد موجود در آن، دهان شویه‌ای ساده و طبیعی محسوب می‌شود.
سیب از بروز بیماری نقرس و درد مفاصل پیشگیری می‌کند

یکی از بیماری‌هایی که به‌طور مشخص به علت پرخوری و مصرف مداوم منابع حیوانی (گوشت قرمز و چربی) و الکل بروز می‌کند، درد مفاصل و نقرس است. البته آمادگی ابتلا به این بیماری ارثی است. در موارد شدید، بیمار با دارو و کمپرس سرد درمان می‌شود. برای جلوگیری از گسترش و طولانی شدن بیماری پیروی از برنامه‌ی غذایی فاقد گوشت و چربی، لازم است. هم‌چنین سیب میوه‌ای بسیار باارزش است؛ چرا که هم‌چربی چندانی ندارد و هم موجب کاهش اوره می‌گردد.

سیب خام یا پخته مانع تشکیل اسید اوریک در بدن می‌شود و پس از مصرف آن مقدار کلی اسیدهای ادرار، به ویژه اسید فرمیک افزایش می‌یابد. از این رو مصرف آن برای مبتلایان به درد مفاصل  و نقرس توصیه می‌گردد.

سیب برای حافظه و مغز مفید است .

سیب مقوی مغز است. به همین جهت برای کسانی که کارهای فکری انجام می‌دهند مفید می‌باشد. به طور کلی سیب به علت داشتن فسفر،  اعصاب و مغز را تقویت می‌کند.

سیب اثر آرام بخش دارد

دم کرده ی پوست سیب که با اندکی عسل  شیرین شده باشد، نوشیدنی آرام بخشی است. خوردن سیب خام نیز تأثیر آرام بخشی بر دستگاه اعصاب دارد. علاوه بر ویتامین‌های گروه B، منیزیم  و فسفر و برخی عناصر دیگر موجود در سیب اثر آرام بخشی بر اعصاب دارد. هم‌چنین شیرینی سیب و جویدن آن باعث انبساط عضلات منقبض صورت می‌شود.

تهیه مطلب: محمد آقایی

About The Author

Number of Entries : 67

Comments (6)

© 2012 Powered By jones.ir

Scroll to top