You Are Here: Home » مقاله و دلنوشته و مصاحبه » الهام از رمضان

الهام از رمضان

بنام خدا

magghaleh

الهام از رمضان و تجربه من از رمضان در سفر لیدی جونز- آداب تغذیه در ماه رمضان

ماه مبارک رمضان نوید بخش سلامتی جسم و نفس انسان است و در این ماه مبارک اگر بتوان تمامی قواعد و قوانین ان را به مرحله اجرا گذاریم،  خواهیم دید که در هیچ بهشتی بالاتر از بهشت درون خود نخواهیم بود.
کوچک که بودم. بزرگترهایمان ميگفتند، روزه بگیر تا بری بهشت….
من فکر میکردم که بهشت جایی است که بعد از مرگ به آنجا میرویم. و جایی خوش آب و هوا و بسیار به ما خوش میگذرد. اما با دانستن جهانبینی و آموزش در کنگره شصت و روزه گرفتن در ایام مبارک رمضان تازه متوجه شدم که بهشت واقعی چیست؟  و چرا همه سعی بر وارد شدن آن دارند

البته من قصد دارم که همانطور در دستور جلسه آمده راجع به تجربه ی خودم از ماه پر فیض مبارک رمضان صحبت نمایم.
من هیچگاه روزه نمیگرفتم. و اعتقادی هم به روزه گرفتن نداشتم

در اواخر سفر اول خود در لژیون لیدی جونز بودم که هنوز مقداری اشکالات از نظیر ریزه خواری، صبر نداشتن هنگام غذا خوردن،  و…….داشتم که مهمتر از همه اینکه من کل فصل زمستان، مریض و بیمار بودم. و از این دکتر به آن دکتر برای معالجه خودم میرفتم. این بیماری زمانیکه در اواخر سفر اول بودم و به خاطر اینکه مقدار سی کیلو گرم کاهش وزن داشتم حسابی گریبان گیر من شده بود،  و کلا من در زمستان سال نود و چهار بیمار بوده و چندین بار در بیمارستان مراجعه کرده و بستری شدم.

از طرفی احساس سبکی و لاغری میکردم و احساس بسیار خوبی بود و دلم نمیخواست دوباره به وزن سابق برگردم.
ولی بیشتر پزشکان به من گفتند چون وزن خود را پایین آوردی بدن شما ضعیف شده و توانایی مقابله با ویروس و ميکروب را ندارد. شما کمی باید به خودت برسی.و خودتان را تقویت کنید.
بارها از پزشکان سوال کردم که به خودت باید برسی. و خود را تقویت کنی. یعنی چه؟  یعنی اینکه باید به وزن سابق برگردم.؟
هرکدام جوابی به من ميدادند. اما جوابهایشان برای من قانع کننده نبود، چون ما در لژیون لیدی جونز منع غذایی نداریم و همه چیز میخوریم. پس بدنمان هیچ گاه نباید به تحلیل رود و افت کند.! پس چرا من از نظر جسمی بیمار و رنجور بودم؟ این سوال همیشه ذهن من رو به خود درگیر کرده بود. تا ماه رمضان سال نود و پنج.!!!!
همین دستور جلسه را داشتیم که اساتید در لژیون،  مبحث مهمی را عنوان کرده و هر کدام به نوعی مشغول آموزش دادن بودند که. یکی از اساتید مشکلات من را یکی یکی باز کرده و توضیح دادند. که در ماه مبارک رمضان اگر روزه بگیرید بدن تان تقویت می شود. و در زمستان دیگر بیمار نمیشوید. و شروع کرد به بررسی این مطلب…

من هم عزمم را جزم کرده و گفتم هر طوری که هست،  باید امسال را روزه بگیرم…
همیشه فکر می کردم که روزه گرفتن کاری بسیار سخت و طاقت فرسا است..
اما روز اول که روزه گرفتم دیدم کار خاصی انجام ندادم. و اصلا سخت هم نبوده است. طی تحقیقاتی که انجام دادم. متوجه شدم که چون که اصول تغذیه را یاد گرفتم. و اکنون که توانستم با اصول صحیح تغذیه روزه بگیرم. و با وجود اینکه در گرمای بسیار زیاد و بدون هیچ سرپناهی در زیر آفتاب سوزان اقدام به گرفتن روزه کردم. برایم کاری بسیار سهل و آسان بود

و به این کار ادامه دادم. در طول این ماه مبارک چندی از مشکلاتم اعم از ریزه خواری. خودداری از خوردن زود هنگام غذا و مسایل مختلف دیگر نیز حل شده و نفس خود را تربیت نمودم. اما نکته حائز اهمیت اینکه در زمستان سال نود و پنج هیچ گاه مریض نشدم. و اصلا به پزشک مراجعه نکردم. و در کل سال حال بسیار خوبی داشتم.

گهگاهی افت انرژی داشتم که اگر با دقت بررسی میکردم متوجه می شدم که سرما خوردم. اما خیلی زود و سریع حالم خوب ميشد. و در کل سال از نظر بیماری بیمه شده بودم.
بله این همان بهشت واقعی است که خدا صحبت آنرا کرده است.

سلامتی جسم و نفس بهشتی است که ما در ماه مبارک رمضان به سادگی به دست خواهیم آورد. پس برای شکرگذاری اش در این ماه روزه را فراموش نکنیم.

نویسنده، حسن  ،لژیون،  لیدی جونز ، راهنما،  مهدی سلطانی
منبع : وبلاگ پارک  طالقانی

About The Author

Number of Entries : 291

© 2012 Powered By jones.ir

Scroll to top